İşte En Sağlıklı Meyveler ve Faydaları

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
3,00 puan
Loading...

İşte En Sağlıklı Meyveler ve Faydaları
2 Haziran 2014 868 defa okundu 0 yorum

Sağlıklı bir yaşam sürmek ve vücudunuzu zinde tutmak adına meyve ve sebze tüketimi çok önemli. Faydaları saymakla bitmez. Özellikle çok su kaybettiğimiz yaz aylarında tüketmenizi önereceğimiz bir kaç meyve ve faydalarını sizler için derledik.

1. Ananas

Yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırır ve özellikle karnınızı sıkıştırmanıza yardımcı olur. C vitamini bakımından oldukça zengindir.

2. Limon

Böbrekleri temizler ve vücudun pH seviyesini dengede tutmaya yardımcı olur. Böbrek ve safra taşlarının vücuttan atılmasında yardımcı olur.

3. Elma

Beyin ve sinir sistemi için zararlı olan nörotoksinlere karşı hücre yapısını korur, kan şekerini dengeler. Yapılan araştırmalara göre felç ve kanser riskini azaltır.

4. Kiraz

Melatonin içerdiğinden uykusuzluğa iyi gelir. Besin lifi bakımından zengin olduğu için kilo kontrolünü destekler ve dolaşım sistemini düzenler.

5. Muz

Kan basıncını düzenler, sindirime yardımcı olur ve cilt hastalıklarına iyi gelir. Ayrıca sağlıklı bir enerji verici olduğundan özellikle sporcular tarafından tüketilmesi faydalı olacaktır.

6. Portakal

C vitamini deposu olan portakal, vücudun direncini artırır. Böbrek taşlarının vücuttan atılmasına ve kolestrolü düşürmeye yardımcı olur.

7. Kavun

Yaz aylarının sevilen meyvelerinden olan kavun, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kalp-damar sağlığını korumaya yardımcı olur.

8. Yaban Mersini

Kan şekerini düzenler ve idrar yollarını temizler. Görme kaybını engellemede yardımcı olur.

9. Şeftali

Diyabet ve kalp hastalıklarıyla savaşmada yardımcı olur. İdrar söktürücü etkisi sayesinde böbrekleri temizler.

10. Kivi

Zengin lif ve potasyum içeriği sayesinde kalp sağlığını korumada yardımcı olur. Tansiyonu düzenler.

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.